Jako  kółko teatralne istniejemy od września 2007 roku. Wtedy to rozpoczęły się pierwsze zajęcia teatralne pod kierunkiem mgr Beaty Kuc, która uczy języka polskiego w naszej szkole.
Chętnych do udziału w zajęciach było na początku bardzo dużo, jednak ostateczny skład najwytrwalszych uczniów zawęził się do 20 osób.
Byli to gimnazjaliści. Spotykaliśmy się w poniedziałki po zajęciach.
Na pierwszych spotkaniach poznawaliśmy się, dużo ćwiczyliśmy prawidłową wymowę
i szukaliśmy pomysłu na pierwsze przedstawienie.
Po jakimś czasie zapadła decyzja, że będzie to ,,Kopciuszek w XXI wieku''.
Wzorowaliśmy się na filmie ,,Cinderella Story'', opowiadającym o zakochanej w księciu dziewczynie. Na próbach pomimo wielokrotnego powtarzania panowała cudowna atmosfera. Było wesoło,  czasem nawet śmiesznie i każdy z nas chodził na nie z wielką ochotą.
Mieliśmy trudne role do odegrania, ale pewni swoich sił dawaliśmy radę.

Na jednym ze spotkań zdecydowaliśmy  o nazwie kółka. Wspólnie wybraliśmy nazwę ,,Incognito''.

Premiera naszego spotkania odbyła się na wiosnę dla rodziców, kolegów i koleżanek. Podczas tego występu zebraliśmy trochę pieniędzy na
finansowanie naszego kółka.

W Galerii zdjęcia ze spotkań naszego koła - prób teatralnych, premiery pierwszego naszego spektaklu "Kopciuszek w XXI wieku" oraz premiery spektaklu "Odlot".

Wyjazdy

Po premierze, która odbyła się w szkole wyszliśmy z naszą sztuką na zewnątrz.

Występowaliśmy na:

• Przeglądzie Kół Teatralnych w Kolbuszowej,

• Artystycznych Spotkaniach Dzieci i Młodzieży w Jarosławiu,

• Miejskich Eliminacjach Artystycznego Przeglądu Szkół.

Wyjazd do Kolbuszowej był dla nas szczególnie ważny, ponieważ stawialiśmy pierwsze kroki
w obcym nam miejscu, ale wróciliśmy bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.
Udział w Artystycznych Spotkaniach przyniósł nam dużo satysfakcji, gdyż byliśmy już bardziej pewni siebie i graliśmy przed własną publicznością.

Stronę najlepiej ogląda się
używając przeglądarki