Dlaczego „Kotłownia”? Tam faktycznie kiedyś była kotłownia. Stały węglowe potężne piece, a w szkole
i tak było zimno. Kiedy zmieniono ogrzewanie na gazowe pomieszczenia te były niewykorzystane.
W jednym z programów kabaretowych nauczycielskiego kabaretu „Dwunastka” (z tejże szkoły), padła propozycja, by zorganizować tam klub. No i tak to się zaczęło. Aż trudno uwierzyć, że tam gdzie dziś jest scena był magazyn węgla.
A dlaczego muzyczny? – bo w szkole jest dużo talentów wokalnych,
a program nauczania nie pozwalał na ich rozwinięcie.

Otwarcie klubu odbyło się z wielka pompą 10 listopada 2001 roku. Przyjechali górale z Zakopanego. Mieli szczęśliwą rękę, bo od samego otwarcia pracuje na pełnych obrotach. Obok codziennej pracy: próby zespołu wokalnego, solistów, zespołów teatralnych, odbywają się imprezy, koncerty, wystawy, akcje charytatywne.
Każdego roku w ramach Wielkiej Galerii Artystycznej organizowana jest aukcja prac plastycznych. Uzyskane środki przeznacza się na pomoc dla dzieci z Domów Dziecka, zakładów opiekuńczych, finansuje się operacje dla dzieci chorych, organizuje różnorodne formy wypoczynku. Wystawę organizowały również Koła Łowieckie, odwiedziło ją bardzo dużo dzieci
i młodzieży.
Tutaj odbyły się też piękne imprezy promujące tomiki poezji dziecięcej „Powiedz, co w życiu ważne jest” oraz tomik poezji pana Krzysztofa Kubaszka „Wejść w złoty promień” – w tym czasie nauczyciela naszej szkoły.
Nie zabrakło również konkursów literackich i poetyckich, turniejów wiedzy oraz różnych imprez okolicznościowych i wieczorów dyskusyjnych. Króluje jednak muzyka, to przecież klub muzyczny. Już po raz trzeci zorganizowano „Szkolną szansę na sukces” – imprezę cieszącą się w szkole dużym zainteresowaniem. Wyłonione w jej ramach talenty, mają już na swym koncie sporo sukcesów.
Tutaj swój początek wziął Konkurs Piosenki Europejskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
o zasięgu powiatowym.

Aktualnie w klubie muzycznym ćwiczy 14 solistów i 1 zespół wokalny.

Stronę najlepiej ogląda się
używając przeglądarki