Przykładowy opis z aktywnym odnośnikiem, Szablony HTML.

UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM
Dnia 22 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas III. Swoją obecnością  zaszczyciła nas pani dr Barbara Czartoryska - przewodnicząca zarządu Rodzinnego Związku Czartoryskich Herbu Pogoń Litewska.
 Na uroczystość przybyli również dyrektorzy SP Nr 11 w Jarosławiu – pani Ewa Leniar i pani Bożena Cieślak, dyrektor Zespołu Szkół w Pawłosiowie – pani Dorota Tracz, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice oraz młodsze koleżanki i koledzy. Dla 76 uczniów podróż w murach tej szkoły prawie dobiegła końca. Odtąd będą kroczyć różnymi drogami, ciesząc się z sukcesów jakie osiągnęli. Dla jednych będą to tytuły laureatów i finalistów, dla innych świadectwo z wyróżnieniem, dyplomy sportowca, dla jeszcze innych ocena, dzięki której kończą gimnazjum. Nagrody dla wyróżniających się, listy gratulacyjne dla rodziców i słowa podziękowania oraz życzenia stanowiły element części oficjalnej.
W części artystycznej wystąpili przyszli absolwenci gimnazjum. Dziękując nauczycielom za zdobytą wiedzę, trud nauczania, cierpliwość, życzliwość i miłą atmosferę  przedstawili swoją „Historię z lat szkolnych w czternastu księgach wierszem”. Zwieńczeniem uroczystości był zatańczony przez uczniów polonez i wzruszenie malujące się na twarzach wszystkich, żegnających się ze szkołą. Program został przygotowany przez p. Elżbietę Stokłosę i p. Annę Barszczewską.


Absolwenci