CZYNNA
NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE
mgr
Joanna Kołakowska

Biblioteka ZSO im. Książąt Czartoryskich jest najmłodszą biblioteką szkolną w Jarosławiu.
W 2015 r. obchodziła 25-lecie pracy. Posiada nowy, bogaty i aktualny księgozbiór.
Była pierwszą w pełni skomputeryzowaną biblioteką w dawnym województwie przemyskim. Już od września 1997 roku czytelnicy mogli wypożyczać książki przy pomocy elektronicznych kart czytelniczych.
W następnych latach, tu w bibliotece, bibliotekarze naszego regionu mogli korzystać z kursów przygotowujących do pracy w programie MOL, najczęściej stosowanym w bibliotekach szkolnych. Obecnie biblioteka pracuje na najnowszej wersji tego programu.

Oprócz  księgozbioru, posiadamy bogatą kartotekę zagadnieniową z komputerowymi opisami artykułów z czasopism, która pozwala czytelnikowi szybko dotrzeć do źródeł informacji na wybrany temat.

Biblioteka dysponuje dwoma pomieszczeniami: wypożyczalnią z wolnym dostępem do półek i Szkolnym Centrum Informacyjnym.

Opracowała mgr Bogusława Grabowska